Kam v okolí

Približne kilometer od našej predajne sa nachádza začiatok turistickej trasy k hradu Hričov. Je to veľmi pekná nenáročná  turistika k zrúcanine hradu.
http://www.hradhricov.sk/


V neďalekej Bytči  nájdete známy sobášny palác, ktorý má renesančný pôvod a historickú výnimočnosť.  Palác plnil len spoločenské funkcie a v tomto zmysle patrí medzi ojedinelé renesančné stavby v celej Európe.  Sobášny palác je čas zámockého areálu v Bytči.
http://www.muzeum.sk/?obj=hrad&ix=sp_pvm


Pre milovníkov trošku náročnejšej turistiky a historických pamiatok je tu oblasť súľovské skaly. Okrem ojedinelých skalných útvarov sa v ich srdci nachádza Súľovský hrad.
http://www.sulov.com/


Ak máte záujem o aktívne trávenie voľného času a máte radi adrenalín tak si tu prídu na svoje aj vyznávači lezenia. Obec Paština Závada patrí k známym lezeckým oblastiam.
http://sulovskevrchy.sk/aktivity/lezenie/


Neďaleká obec Veľké Rovné je Vám iste známa vďaka drotárstvu. V obci Veľké Rovné sa nachádza aj Múzeum Drotárie a mnoho iných kultúrnych a historických pamiatok.
http://www.velkerovne.sk/contents/muze_sk.htm


Cca 20 kilometrov smerom na západ leží Považská Bystrica. Tu nájdeme národnú prírodnú rezerváciu Manínska tiesňava, Kostoleckú tiesňavu a zrúcaninu Považského hradu.
http://www.mows.sk/?zone=fotoblog&id=158


Piate najväčšie mesto Slovenska svojou rozlohou, významný dopravný uzol, perla na Váhu - Žilina, vzdialená len 15 km, patrí so svojím okolím k najkrajším a najpríťažlivejším mestám na Slovensku.
http://www.tikzilina.eu/